12 januari Auktion

Avslutad
Spegel, Fröseke, Nybro, mahogny, 1900-talets mitt
6808
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Spegellampett, bemålad smide och glas, 1900-talets mitt
6809
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Takkrona, omkring sekelskiftet 18/1900-tal
6810
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Avslutad
Fåtölj, "Lamino", Ynvge Ekström, ek och teak, 1960/70-tal
6799
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Käpp med silverkrycka, 1900-talets första hälft
6812
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Parasoll, samtida
6813
Parasoll, samtida
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Avslutad
Spegel, Fröseke, ek, 1960-tal
6814
Spegel, Fröseke, ek, 1960-tal
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Soffa, Ihreborn, "Filip"
6801
Soffa, Ihreborn, "Filip"
Slutpris3 600 SEK
Värdering10 000 SEK
Avslutad
Nattduksbord, ett par, ikea, samtida
6816
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Avslutad
Golvlampa, Art Deco, centraleuropa, 1930-tal
6817
Slutpris325 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Apoteksburkar, 4 st, stengods
6818
Apoteksburkar, 4 st, stengods
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Bordslampor, 1 par, Falkenbergs belysning, modell 6236
6819
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Matta, Karachi, Pakistan, old
6815
Matta, Karachi, Pakistan, old
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
Mugg, Mumin, "Mugg gul/Muminmamman", Arabia, 1990-1996
6820
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
6821
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Gunnar Cyrén, skål, Orrefors, signerad
6822
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Tallrikar, 6+5 st, "Irene", Rörstrand
6823
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Gjutjärnsgryta, Copco, Danmark, samt mjöljkkanna, Kockums
6824
Slutpris325 SEK
Värdering300 SEK
Avslutad
Apoteksmortlar, Haldenwagner, 2 st, samt Emaljskyltar, 2 st
6826
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Evy Låås, träd med fåglar, litografi, signerad
6827
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Avslutad
Birger Stafås, vinterlandskap, olja på duk, signerad
6828
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Avslutad
Konstböcker, 6 st
6830
Konstböcker, 6 st
Slutpris275 SEK
Värdering300 SEK
Avslutad
Apoteksflaskor, glas, 12 st
6829
Apoteksflaskor, glas, 12 st
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Oidentifierad konstnär, sommarlandskap, olja på duk, signerad
6832
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Avslutad
Frederick Hollyer, ur "The Spirit of Christianity", albumintryck, omkring år 1900
6833
Slutpris275 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Bordslampa, porslin, Italien, saluförd på Nordiska Kompaniet
6834
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Konstböcker och häften
6836
Konstböcker och häften
Slutpris275 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Vägglampor, mässing, 1950-tal
6831
Vägglampor, mässing, 1950-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
Avslutad
Kaffekoppar med assietter, 6+6 st
6837
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Avslutad
Otto Wackernagel, "South View of George Washington bridge", etsning, signerad
6838
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Skulptur, Uggla, Chrysocolla samt Rosenkvarts
6771
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Ökenros, 3 st
6773
Ökenros, 3 st
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Avslutad
Fossil, Ortoceratit
6774
Fossil, Ortoceratit
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Avslutad
Geod, Kvarts
6775
Geod, Kvarts
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Avslutad
Skulpturer, Äpplen, 2 st, slipad rosenkvarts
6776
Slutpris375 SEK
Värdering300 SEK
Avslutad
Fossiler, 2 st
6777
Fossiler, 2 st
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Avslutad
Fossiler, 3 delar, varav 1 slipat som fat
6778
SlutprisInga bud
Värdering300 SEK
Avslutad
Ametistkluster, 2 st
6779
Ametistkluster, 2 st
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
Avslutad
Kristallskålar, 2 st "Corona", Lars Hellsten, Orrefors, signerade
6839
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Avslutad
Modellfartyg, "Blue nose", 1900-talets andra hälft
6852
Slutpris325 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Efva Attling, Armband, Sterling silver
6863
Slutpris425 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Karmstol, Erik Kirkegaard, Danmark, 1960-tal
6864
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
Avslutad
6865
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Miniatyrmålning, blandteknik, 1800-talets slut
6843
Slutpris1 050 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Kontorsljusstakar, ett par, No5, mässing, 18-/1900-tal
5594
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
5268
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Avslutad
Armband, Guld 18k, 10.3g
3146
Armband, Guld 18k, 10.3g
Slutpris8 500 SEK
Värdering8 500 SEK
Avslutad
Gunghäst, bemålat trä, 1900-talets första hälft
6069
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
Södersens Auktionshus logotype

Bolandsgatan 15G

info@sodersens.se

info@sodersens.se